BIY AD

10 Eylül 2009 Perşembe

Ivana Vecerova Röportajı ( GS TV )


Son günlerde sağlık durumu ile alakalı olarak sıkça gündemimize gelen Ivana Vecerova ile bir röportaj yapılmış Gs tv'de. Teknik özelliklerinden ve merak edilenlerden ziyade oyuncunun gündelik yaşamına yönelik sorularla dolu bir röportaj olsa da, yeni transfer Ivana hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmemiz açısından ekliyorum buraya da.

Daha önce ligimizde oynamamış sadece milli takım formasıyla kısıtlı sürelerde izleyebildiğimiz bir oyuncunun ilk röportajı ve amaç tabii ki oyuncuyu taraftara tanıtmak kulübün resmi yayın organı aracılığıyla. Fakat oyuncunun sevdiği renk, kullandığı parfüm daha çok ilgilendiriyor sanırım röportajı yapan kişiyi ki hep o minvalde sorular var röportajda. Oyuncunun sakatlık ve kondisyon problemi nedeniyle Fransa'ya gidemediği şu günlerde sanki olay hiç yaşanmamış gibi, o konu hakkında tek soru sorulmamış olması da röportajda en dikkat çekici olay benim adıma.. Bari onu sorsaydın be abi..


Öncelikle Galatasaray ailesine hoş geldin. Neler hissediyorsun?

Teşekkür ederim. Çok güzel duygular içerisindeyim. Burayı çok sevdim. Büyük ve müthiş bir kulüp. İlk izlenimlerim çok iyi. Yalnız havasına alışamadım çünkü çok sıcak. Zamanla daha çok alışacağım.

Galatasaray'da oynamaya nasıl karar verdin? Transfer sürecinden bahseder misin biraz?

Galatasaray yeni bir antrenörle anlaştı ve yeni bir takım kurmaya karar verdiklerini söylediler bana. Antrenörümüz benimle de anlaşabileceklerini düşünmüş. Benimle çalışmayı çok istedi ve ben de bunu duyduğum için çok sevindim. Ben her zaman beni seven ve isteyen insanların olduğu takımda oynadım

Bize biraz teknik özelliklerinden bahsedebilir misin? Nasıl bir oyuncusun?


Benim asıl özelliğim savunmadır. Benimle çalışan antrenörler benden önce bunu isterler. Tabii ki de kritik anlarda önemli sayılar atarım; eğer bana hücumda ihtiyaç varsa kesinlikle bunu da yaparım.

Sen takımımızın Avrupa Kupaları'ndaki en tecrübeli oyuncusu durumundasın. Defalarca Euroleague'de oynadın. Galatasaray ilk kez mücadele edecek Euroleague'de ve dolayısıyla senin yardımına ihtiyacımız var. Avrupa'da nasıl oynamalıyız sence?

Euroleague gerçekten zordur. Her hafta bir maç yapıyorsunuz ve zaten ligde de zorlu maçınız oluyor. Birçok yorucu seyahatler yapılıyor. Bütün euroleague takımları çok güçlü ve iyi savunma yapıyorlar. Bizim için kolay olmayacak çünkü zor bir gruptayız. Geçen yılki takımım Ros Casares Valencia ve Ekaterinburg gibi güçlü takımlar var.

Ros Caseres Valencia nasıl durumda?

Geçen yıl çok iyi bir takımdık. 14-15 oyuncu vardı ve rotasyon imkanımız çoktu. Fakat bu sene 10 oyuncuya düştüler. Onlar için bu yıl daha zor olacak. Rotasyon imkanları daha az.

Geçen yıl Galatasaray Eurocup'ta şampiyon oldu. İzleme imkanın oldu mu ?

Hayır. Geçen yıl izleyemedim ama internetten takip ettim. Final maçını da sadece internetten izledim.

İnternette bir fotoğrafını gördüm yanında efsane tenisçi Martina Navratilova vardı. Bu resimden bahsedebilir misin biraz?

Benim için müthiş bir durumdu. Prag’a gitmiştik, ödül alacaktım milli takım adına. Helena Sukova ve Martina Navratilova’yla koridorda karşılaştım ve bana benimle fotoğraf çektirmek istediğini söyledi. Beni çok şaşırttı ve benim için bir gururdu.

Röportajımız sırasında gözlemlediğim kadarıyla çok cana yakın ve sıcak birisin. Ama taraftarlarımız da seni merak ediyorlar. Onlara da kendin hakkında bilgi verebilir misin?

Ben genelde cana yakın ve sevimli birisi olduğumu düşünüyorum. Ama maç sırasında güçlü ve takımı için savaşan bir yapıya kavuşurum. Takımım için yüreğimi ortaya koyarım.

Günlük yaşamınla ilgili bilgi alabilir miyiz? Neler yaparsın?

Bu aradalar sadece eve gidip geliyorum. Testlerim ve ve özel çalışmalarımı yapıyorum. Evde de televizyon izliyorum. Ama ülkemde olduğum zaman köpeğimle dışarı çıkmayı çok seviyorum fakat onu buraya getirmedim. Diğer sporlarla uğraşmayı seviyorum. Arkadaşlarımla dışarı çıkarım ve bunun gibi birçok ilgi alanım var.

Futbolu seviyor musun? Milan Baros'u tanıyor musun?

Evet. Fakat kişisel olarak tanışmadım. Umarım birgün tanışırım.

Buraya gelmeden önce hiç bilgi aldın mı ?

Evet. Brno’da oynayan bir futbolcu arkadaşımla konuştum, daha önce İstanbul’a gelmiş. O da bana Tomas Sivok’un telefonnunu verdi; ondan birçok bilgi aldım.

Basketbolcu olmasaydın. Ne olmak isterdin ?

Tam olarak düşünmedim. Ama yine de sporla uğraşırdım herhalde. Antrenör olabilirdim belki, spor eğitmenliği yapardım ya da üniversite’de ekonomi okurdum. Basketbolu bırakınca fitness salonu açmayı düşünüyorum.

O zaman basketbol için doğdun diyebilirmiyiz ?

Evet. Kesinlikle öyle. Euroleague’i çok seviyorum ve 13 yıldır orada oyunuyorum ve dolayısıla basketbol için doğdum diyebilirim.

Son olarak. Bu sezon için taraftarlarımıza mesajın nedir?

Salona gelin ve bizi destekleyin maçta bizim 6.adamımız olun.

galatasaray.org

2 yorum:

mischa dedi ki...

Selamlar,
GS Dergisi'nde blogdan bahsediliyor. Çok sevindim görünce. Kaliteli işinizden dolayı oldu bu. İnşallah insanların ilgisini çeker biraz ve Galatasaray Spor Kulübü'nün bir bayan basketbol şubesi olduğunun daha çok farkına varırlar. Tebrik ediyorum sizleri...

dejavu dedi ki...

Teşekkürler mischa.

Dergi henüz ulaşmadı elime, gelince bir scan alırız koyarız buraya da. : )